Projekt WWW „Wisła-Warszawa-Wisła”

Czyli skąd, gdzie i w jaki sposób miasto zaopatruje się w wodę. Przejdziemy przez każdy etap jaki przechodzi woda, począwszy od jej poboru, a skończywszy na oczyszczaniu. Cykl wycieczek ma na celu namacalne doświadczenie działania systemu gospodarki wodnej stolicy i okolic, a także zobaczenia i zrozumienia procesów jakim poddawana jest woda, do momentu uzyskania jej optymalnej jakości.

W najbliższych tygodniach planujemy odwiedzić:

- Zakład Wodociągu Północnego „Wieliszew”18 maja – 10:30 – dojazd samochodami

- Ujęcie Wody „Gruba Kaśka”15 czerwca – 10:00 – może ulec zmianie

- Zakład Wodociągu Centralnego „Filtry”12 czerwca 12:30 – zbiórka przed wejściem

- Oczyszczalnia Ścieków „Południe”25 maja – 10:00 – może ulec zmianie

- Oczyszczalnia Ścieków „Czajka”8 czerwca – 10:30 – może ulec zmianie

Informacja o terminach będzie umieszczona na stronie internetowej, a także rozsyłana e-mailem do osób zapisanych na konkretne wyjścia.

 

Please like & share:

Ekostacja

Dnia 12 stycznia 2013 byliśmy na wycieczce w Ekostacji. Stena Ekostacja to prawdziwy dom recyklingu. Można tam przywieść praktycznie każdy rodzaj odpadu, od przedmiotów gabarytowych, takich jak zepsuta, stara kanapa po drobne odpady, takie jaki puszki, plastiki czy papier, po odpady niebezpieczne. Czytaj dalej Ekostacja

Please like & share:

Interdyscyplinarne Warsztataty Naukowe

Zachęcamy serdecznie do udziału w Interdyscyplinarnych Warsztatach Naukowych organizowanych przez Koło Naukowe Ochrony Środowiska Politechniki Warszawskiej, które odbędą się w terminie 10-15 września 2012 w malowniczej miejscowości Szczawnicy położonej u podnóża Pienin.

Czytaj dalej Interdyscyplinarne Warsztataty Naukowe

Please like & share: